piły tarczowe

Jakie zalety mają systemowe piły tarczowe do rur?

Piły systemowe do cięcia rur i profili oferują wysoki poziom automatyzacji pracy, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość obróbki elementów o skomplikowanych kształtach. Nic dziwnego, że powszechnie wykorzystuje się je w zakładach produkcyjnych. Za pomocą pił systemowych można m.in. przycinać stalowe profile, kształtowniki, a także inne detale.

Zautomatyzowany proces obróbki

Systemowe piły tarczowe do rur mogą być wykorzystywane w roli samodzielnie pracujących urządzeń, a także jako część linii produkcyjnych. W ramach całego ciągu produkcyjnego można je doposażyć w:

  • zestaw taśmociągów, umożliwiających transport detali,
  • urządzenia do obróbki mechanicznej, w tym toczenia i frezowania,
  • instalacje przeznaczone do znakowania wyrobów końcowych itd.

Wielofunkcyjne, systemowe przecinarki do rur przeznaczone są do cięcia elementów o zróżnicowanej średnicy, twardości i kształcie.

Cechy systemowych pił tarczowych

Uniwersalność i automatyzacja to niejedyne cechy systemowych pił tarczowych. Są to urządzenia wyróżniające się dużą powtarzalnością cięcia. Zainstalowany w nich system sterowania opiera się bardzo często na rozwiązaniach wykorzystywanych w technologii CNC. Dzięki temu można uzyskać dziesiątki powtarzalnych cięć z dokładnością do dziesiętnych, a nawet setnych części milimetra. Co ważne, na uzyskaną precyzję cięcia nie mają wpływu takie czynniki jak miejscowe skazy materiałowe, czy też wzrost twardości tworzywa.

Chłodzenie elementów tnących

Piły systemowe są często wyposażane w odrębne instalacje chłodzące. Ich praca polega na doprowadzeniu (za pomocą elastycznych, cienkich rurek) chłodziwa. Jego zadaniem jest obniżenie temperatury pracy ostrza, co w konsekwencji zwiększa jego żywotność i sprawia, że krawędź uciętego detalu jest pozbawiona skaz i zadziorów.

Jak używać systemowych pił tarczowych?

Z technologicznego punktu widzenia systemowe piły tarczowe do rur, są bardzo proste w obsłudze. Ich obsługa polega na podawaniu profili i rur elementów na specjalną platformę, a następnie na ich przesuwaniu (za pomocą odpowiednich mechanizmów) i cięciu. Systemowe przecinarki do rur mogą być wyposażone w ostrza diamentowe lub pokryte warstwą węglików spiekanych. Wybór rodzaju narzędzia zależy od materiału, który jest cięty za pomocą urządzenia. Warto dodać, że piły systemowe mogą ciąć elementy stalowe, aluminiowe, miedziane, a także wykonane z różnych stopów i tworzywa sztucznego.

Jak widać, systemowe piły tarczowe do rur to zaawansowane technicznie urządzenia, które mogą być wykorzystane do wielu różnych zastosowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *